Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá: 07:30-15:30
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 20 000,00 Kč bez DPH a máte dopravu ZDARMA
 1. Úvod
 2. Ventilátory a rekuperace
 3. Rekuperační jednotky pro byty a domy
 4. Rekuperační jednotka Atrea DUPLEX 280 ECV5.RD5.CF (nástěnná)

Rekuperační jednotka Atrea DUPLEX 280 ECV5.RD5.CF (nástěnná)

CF - Jednotka s funkcí konstantního průtoku vzduchu

Rekuperační jednotka Atrea Duplex 280 ECV5-RD5-CF (nástěnná) CF = funkce konstantního průtoku. Vhodné především pro pasivní domy.Tento typ regulace za... celý popis
Dostupnost
do 10 dnů
Běžná cena
63 990,00 Kč
60 990,00 Kč
50 404,96 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:RJ.DUPLEX280.CF
Průtok vzduchu (m3/hod.):285
Provedení:Nástěnné (vertikální)
Konstantní průtok vzduchu:Ano
Kompletní specifikace

Rekuperační jednotka Atrea Duplex 280 ECV5-RD5-CF (nástěnná)

CF = funkce konstantního průtoku. Vhodné především pro pasivní domy.
Tento typ regulace zajistí i přes různou tlakovou ztrátu rozvodů stejné průtokové množství a tím rovnotlak v domě (přívod=odvod). Nedochází tak k poškození těsnících pásek a izolací, ke kterému může docházet pokud je v domě přetlak nebo podtlak.

Větrací jednotka s protiproudým rekuperačním výměníkem, automatickým by-passem, včetně servopohonu, elektronicky řízenými motory EC-volné oběžné kolo, vestavěným modulem digitální regulace s přístupem přes web rozhraní, vnitřními čidly teploty přiváděného a odváděného vzduchu, filtry s třídou G4 na obou vstupech, návodem k obsluze a údržbě. 

Nová, již pátá generace kompaktní větracích jednotek s rekuperací tepla DUPLEX EC5, ECV5 je stejně jako její předchůdci určena pro komfortní řízené větrání rodinných domů a bytů. Svými parametry jsou zejména vhodné pro rodinné domy s využitím v objektech nízkoenergetických a energeticky pasivních. Velmi vhodné je použití v bytech s decentrálním systémem větrání, nebo pro decentralizované systémy škol, nebo administrativních objektech. Jednotky se dodávají ve dvou základních provedeních – podstropní EC5 a nástěnný ECV5. Jednotky EC5 a ECV5 splňují svými parametry požadavky pro zařízení v nejvyšší energetické třídě A+.

Konkurenční výhody:

 • Nejvyšší energetická třída A+
 • Podstropní a nástěnná poloha instalace
 • Volba ze tří výkonových variant
 • Protiproudé rekuperační výměníky
 • Účinnost rekuperace až 95 %
 • Plně uzavíratelný automatický by-pass
 • Nejúspornější EC ventilátory
 • Jednoduché ovládání
 • Dva druhy regulace dle cenových požadavků
 • Nízké hlukové zatížení okolního prostoru
 • Integrovaný elektrický předehřev / dohřev
 • Jednoduše propojitelný řídicí systém
 • Funkce konstantního průtoku vzduchu
 • Rozšířitelný elektrický předehřev a dohřev
 • Teplovodní ohřev
 • INTEGROVANÝ WEBSERVER - Možnost ovládání pomocí PC, tabletu nebo telefonu 

Co nabízí EC5 / ECV5

Tři výkonové velikosti – Vzduchotechnické jednotky EC5 a ECV5 jsou dostupné vždy ve třech výkonových variantách DUPLEX EC5 – 170 m3 /h, 370 m3 /h a 570 m3 /h. DUPLEX ECV5 – 280 m3 /h, 380 m3 /h a 580 m3 /h

Horizontální a vertikální montážní poloha – Vzhledem k různým požadavkům a zvykům evropských trhů je možný výběr ve dvojím provedení. DUPLEX EC5 v horizontálním provedení – pro podstropní montáž – s maximálním důrazem na hloubku jednotek. Design byl upraven tak, aby bylo dosaženo minimální výšky, díky tomu lze DUPLEX 170 EC5 a dokonce i DUPLEX 370 EC5 umístit do dutiny stropního podhledu 325 mm! Tento faktor je hlavní výhodou pro podstropní provedení. DUPLEX ECV5 ve vertikálním provedení – konstrukce byla vytvo- řena tak, aby bylo možné DUPLEX 280 ECV5 a také DUPLEX 380 ECV5 umístit do běžné šatní skříně vnitřního rozměru 620  mm, což velmi výrazně zjednodušuje architektonické plánování dispozic objektů! 

Až 95 % účinnost rekuperace – Naše protiproudé rekuperační výměníky dosahují vynikající reálné účinnosti až 95 % při průtoku vzduchu 100 m3 /h, což se samozřejmě odráží v nižší spotřebě energie a výsledné úspoře nákladů na vytápění.

Plně uzavíratelný by-pass – Na rozdíl od mnoha konkurenč- ních výrobků, jednotky EC5 a ECV5 při otevření by-passu plně uzavírají rekuperační výměník. Vše je navíc v  jednotkách s digitální regulací řízeno automaticky.

Špičkové EC ventilátory – Použité ventilátory jsou typu volné oběžné kolo, výrobkem spol. EBM Papst, který je přední světový výrobce. Německá kvalita zaručuje minimální poruchovost a maximální výkon při nízké spotřebě energie. Technologie EC umož- ňuje plynulé ovládání provozu ventilátoru. Ventilátory jsou navíc vestavěny do originální polospirální skříně, vyvinuté spol. ATREA, a poskytují tak ještě lepší poměr tlaku a průtoku. Uchycení k vnitř- nímu plášti jednotky je provedeno přes izolátory chvění, čímž je dosaženo minimálního přenosu vibrací a vysokému útlumu hluku pláště jednotky. 

Nastavení průtoku vzduchu – Řídicí systémy našich jednotek umožňují snadné ovládání výkonu větrání. Nastavení je mož- né pomocí otočného ovladače v rozsahu 10–100 %, u regulace s ovladači CPA a CP Touch je možné nastavení výkonu v týdenním programu.

Dva druhy systému regulace – U jednotek typu EC5 a ECV5 je možné vybrat ze dvou základních typů řídicích systémů. Plně vybavený digitální řídicí systém RD5 je určen pro automatickou regulaci všech funkcí jednotky, včetně konstantního prů- toku. Tento systém má také integrované webové rozhraní pro ovládání přístroje na dálku prostřednictvím internetu, nebo nad- řazeným systémem. Druhý, rovněž digitální řídicí systém CPA, má nižší pořizovací cenu a umožňuje komfortní ovládaní jednotky v základních parametrech a pomocí dvou základních ovladačů.

Jednoduchá instalace a zapojení – Připoj a používej – to je základní vlastnost našeho řídicího systému pro úsporu času a ná- kladů při instalaci a zprovoznění. Kromě toho, jednotky DUPLEX EC5, ECV5 opustí výrobní závod až po důkladné kontrole všech funkcí vestavěného systému řízení, včetně zařízení samotného.

Funkce konstatního průtoku – Je-li použit digitální řídicí systém RD5, mohou být jednotky EC5 a ECV5 provozovány v režimu konstantního průtoku – vysoký komfort pro uživatele. 

Předehřívače a dohřívače vzduchu – Jednotky mohou být pro zajištění absolutního pohodlí ve větraných prostorech vybaveny integrovanými elektrickým předehřevem, integrovaným elektrickým dohřívačem, které jsou provedené z PTC článků. Tato možnost výrazně usnadňuje samotnou instalaci a šetří instalační prostory. Elektrický předehřívač zároveň slouží jako ochrana proti zámrazu rekuperačního výměníku. 

Externí ohřívače a předehřívače – Jako volitelné prvky je možné vybírat z řady elektrických či teplovodním dohřívačem v potrubí. Elektrický předehřívač zároveň slouží jako ochrana proti zámrazu rekuperačního výměníku. 

Integrovaný webserver – Velkou výhodou je možnost dálkového ovládání nebo monitorování přes internet pomocí vestavěného webového serveru v  řídicím systému digitální regulace RD5. To znamená nejen komfort v podobě dálkového ovládání pro uživatele, ale také velmi zjednodušený, výhodnější a výrazně levnější servis.

Volbou jednotek DUPLEX EC5, ECV5, ideálně s digitální regulací RD5, je následný mnohaletý provoz celého systému výrazně ekonomičtější. 

Konstrukce

Plášť jednotky je vyroben z vysoce kvalitní 30 mm silné minerální izolace s oboustranným oplechováním (U = 0.81 W-2mK-1), s důsledným eliminováním tepelných mostů. V jednotkách je použit protiproudý rekuperační výměník ATREA vyrobený z plastu, reálná účinnost rekuperace bez kondenzace při průtoku vzduchu 100 m3 /h je až 87 %, dvojice EC ventilátorů typu volného oběžného kola s možnou funkcí řízení konstantního průtoku, G4 (F7) 2ltrace přívodního a odpadního vzduchu, automaticky řízená klapka by-passu, regulační modul s volitelným ovladačem nebo ovládáním prostřednictvím internetu. Podstropní jednotky EC5 umožňují změnu orientace výstupů na stavbě pouhou změnou parametru v regulaci. Připojovací hrdla jsou kruhová pro připojení k flexibilnímu nebo pevnému potrubí s potlačením tepelných mostů. Přístup k jednotce je přes plně otevíratelné dveře.

Díky nové, do detailu propracované konstrukci, splňují všechny velikosti jednotek EC5 a ECV5 parametry, které je řadí do nejvyšší energetické třídy tedy A+. Je to zásluhou velice dobrého poměru účinnosti zpětného zisku tepla a spotřeby zařízení. Ty nejdůležitější parametry se uživatel dozví z energetického štítku zařízení, na kterém jsou viditelné: energetická třída, maximální průtok a akustický výkon do okolí při referenčním průtoku.

Plášť jednotky – Sendvičová konstrukce s tepelnou minerální izolací 30 mm s vnějším a vnitřním opláštěním.

Filtr G4 / F7 – Zákazníci si mohou vybrat buď standardní 1ltry stupně G4 / F7 v tkaninovém provedení, nebo kazetové 1ltry s možností volby třídy G4 / F7

Možnosti připojení – Standardní regulace umožňuje připojení široké škály externích čidel kvality vzduchu se spínacím kontaktem nebo výstupem 0–10 V, řízení topenářských uzavíracích a směšovacích ventilů, díky 4+1 teplotním a 2 tlakovým vstupům v jednotce je zaručen optimální provoz v každém režimu.

Snadný přístup – Plně otevíratelné dveře umožňují snadný pří- stup do jednotky a usnadňují výměnu 1ltrů a další servisní obsluhu po instalaci.

Plně uzavíratelný by-pass – Provoz klapky by-passu je u obou verzí regulace řízen automaticky podle teplot. U regulace RD5 dle nastavení teploty přiváděného vzduchu, u regulace CP pak na zá- kladě 1xní teploty pro otevření by-passové klapky. Při otevření je plně uzavřen rekuperační výměník.

Energie – Poměr příkonu ventilátorů / zisk rekuperace při větrání dosahuje hodnoty energetické účinnosti 20 – 40, tzn. že na 1 W vložené elektrické energie pro provoz DUPLEX EC5 se zpětně získá až 40 W energie z odpadního vzduchu. Efektivní poměr 1 : 40.

Automatická ochrana proti zámrazu – Je možné zajistit prostřednictvím elektrického předehřívače, nebo automatickým rozvážením otáček ventilátoru na odtahu a přívodu vzduchu.

Konstantní průtok – Možnost řízení výkonu jednotky na konstantní průtok.

Regulace:

Pro DUPLEX EC5 a DUPLEX ECV5 jsou k dispozici dva typy řídicího systému: 

 • digitální řídící systém RD5 (EC5.RD5), který splňuje všechny požadavky pro nejmodernější systém
 • digitální řídící systém CP (EC5.CP), který je levnější a jednodušší řídicí systém pro řízení základních funkcí jednotky.

Digitální řídící systém RD5

Plně programovatelná verze – EC5.RD5, EC5.RD5.CF

EC5.RD5 jednotky jsou vybaveny modulem řízení ATREA – RD5. Tento systém splňuje všechny myslitelné požadavky na moderní a uživatelsky příjemný systém řízení.

Možnosti ovládání regulace RD5: 

 • Funkce konstantního průtoku (D.CF)
 • Čidlo koncentrace CO2 , čidlo relativní vlhkosti, čidlo kvality vzduchu – automatický provoz zařízení prostřednictvím snímaných veličin.
 • Univerzálnost – Jednotka je dodávána jako univerzální, samotná orientace se nastavuje pouze změnou parametrem regulace, tedy určením funkce ventilátorům.
 • Modbus TCP – univerzální a otevřená komunikace s nadřazeným systémem regulace prostřednictvím definovaného protokolu.
 • Zónování – možnost rozdělení objektu na zóny a de1novat jejich provoz.
 • Uživatelsky nastavitelné parametry – týdenní programovatelné nastavení výkonu větrání a funkce dohřevu vzduchu. Okamžité ruční nastavení pro větší pohodlí uživatele, ovládání pomocí externích signálů při rozsvícení světla v koupelně nebo na WC.
 • Možnost odloženého startu a doběhu – nastavení u externích signálů
 • Kombinace dohřevu a předehřevu (integrovaný elektrický nebo externí elektrický a vodní)
 • Internetové připojení jako standard snadný přístup prostřednictvím domá- cího počítače, tabletu nebo chytrého telefonu 

Digitální řídící systém CP

Zjednodušená a levnější verze – EC5.CP

Základní digitální regulace řady CP je bezkonkurenční na trhu. V základní výbavě jednotky dostanete digitální ovladač s dotykovým displejem – CPA, nebo volitelně mechanický CPB. Standardně obsahuje vstupy pro připojení čidel kvality vzduchu nebo vlhkosti, vstupy pro vyšší výkon větrání z koupelen, toalet a kuchyní. Výstupy pro uzavírací klapku a ří- zení elektrických předehřívačů a dohřívačů. Ovládání nabízí nadstandardní funkce běžné pro větrací jednotky nejvyšších kategorií.

Ovládání:

CP základní modul regulace:

 • nabízí výběr mezi ovladači CPA (dotykový displej, týdenní režim atd.) a CPB (kolečkový ovladač, kterým nastavíte pouze hodnotu větrání)

RD5 pokročilý systém digitální regulace

 • při objednání jednotky s RD5 regulací máte na výběr řízení pomocí:

A) webserveru (jednotka je napojena na internet) - k nastavení jednotky Vám pak stačí chytrý mobil, PC, tablet apod.
B) regulátor CP TOUCH, který umožňuje většinu funkcí jako webové rozhraní, s tím že nastavení na webserveru je nadřazené
C) regulátor CP 10 RT - jedná se o základní regulaci, kdy jedním kolečkem ovládáte výkon jednotky (průtok) a druhým teplotu přiváděného vzduchu (dohřev), dále jsou zde diody signalizující poruchy atd.

Zařízení lze regulovat všemi výše uvedenými způsoby, ale nejčastější variantou je samotné A), případně A)+B) nebo A)+C).

Mimo to jednotka umožňuje připojení externích vstupů - čidla CO2, RH, Booost tlačítka (zrychlený výkon s časovým doběhem atd.)

Dokumenty:

Návod CZ

Duplex EC5

Orientační schéma zapojení

Stavební připravenost pro jednotky

 

 

VZDUCHOTECHNIKA1.CZ

Profesionální internetový obchod se vzduchotechnickým materiálem v ČR.

 

Co nabízíme:

 

 • Nejlepší ceny na českém trhu u většiny produktů. Máte levnější nabídku od konkurence? Zavolejte nám a my ji dorovnáme!
 • Nejširší výběr - nemusíte jinam, vše seženete zde. Můžete se na nás obrátit i s poptávkou po zboží, které momentálně není v nabídce eshopu - je velmi pravděpodobné, že Vám jej dodáme levněji, než konkurence. Nabídku produktů neustále rozšiřujeme - sledujte proto naše stránky pravidelně. 
 • Většina položek skladem - výrobu neskladových položek zvládneme většinou do 3 dnů.
 • Kamenná prodejna s možností okamžitého odběru v Praze 9 - Vysočanech, kde si můžete zboží prohlédnout a poradit se s námi o jeho použití.  
 

 

 

KONTAKT

Vzduchotechnika1 s.r.o.

Podkovářská 800/6, 190 00 Praha 9

IČ: 29316618

DIČ: CZ29316618

Tel.: +420 770 169 770

Email: info@vzduchotechnika1.cz

INFORMACE K EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Akceptujeme platební karty:

Sklad Praha

Designed by: Vzduchotechnika1 s.r.o.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.